Дитяча стоматологія у Львові

Багато дітей лякаються зубного лікаря, і страх часто випливає з невідомого. Діти не розуміють, чим займається стоматолог ‒ вони часто бачать страшні образи в мультфільмах і розвивають страх, який може тривати при першому відвідуванні лікаря.

дитина боїться стоматолога

Ми розуміємо цей страх. Насправді ми допомогли багатьом маленьким пацієнтам у цей період. Ми не беремо це близько до серця ‒ ми знаємо, що коли їм стане комфортно навколо нас, їхні страхи зникнуть. Як ми допоможемо їм орієнтуватися в цій новій пригоді? Ось кілька порад щодо управління поведінкою, щоб зменшити страх перед дитячою стоматологією.

Як батьки можуть допомогти полегшити зубну тривогу?

Один з найважливіших способів зняти тривогу ‒ це інформування дитини. Будьте чесними, коли обговорюєте стоматолога. Розкажіть їм про їхнє призначення за кілька тижнів до цього, а не в останні хвилини. Хоча ви, можливо, бачите, що останній варіант дає дитині менше часу на занепокоєння, відсутність часу подумки підготуватися до візиту зробить ще гірше.

розмова з дитиною

Дозвольте своїм дітям поставити питання про те, що відбувається під час стоматологічного візиту. Закликайте їх говорити про це, щоб зменшити їх страхи.

Ви навіть можете запланувати зустріч на кілька днів до візиту та взяти свою дитину з собою. Нехай вона спостерігає за вашою візитом і бачить, що робиться. Познайомте її з дитячим стоматологом та гігієністом. Потім, коли день їх зустрічі прийде, вона зможе почувати себе зручніше в кріслі, яке вона вже знає.

Поясніть дитині, чому важливо ходити до стоматолога, і як здорові зуби можуть допомогти їй у житті. Розкажіть про причину, метод і результат лікування. Часто відчуття провини за недостатній догляд за зубами може змусити дитину спокійніше сприйняти лікування. Також не забудьте розказати, як слід доглядати зуби у майбутньому, щоб цей візит був останнім. Ніколи не говоріть при дитині, що доглядати за молочними зубами дуже добре не треба. Поясніть дитині, як вона себе буде далі почувати, якщо не відвідає дитячого стоматолога у назначений час. Якщо вона бачить зв’язок між здоров’ям і стоматологом, це може полегшити сеанс.

Як дитячий стоматолог може допомогти полегшити боязнь лікувати зуби?

Перед візитом повідомте стоматологічний кабінет про страх своєї дитини. Обговоріть найкращий підхід, щоб змусити себе почуватися легко перед призначенням і дотримуйтесь наданих порад. Ось кілька інших підходів, які ви можете спробувати:

• Принесіть з собою в офіс улюблену книгу, ковдру або іграшку, щоб дати дитині комфорт, поки вона чекає, коли її запросять.
• Залишайтеся спокійними весь візит, оскільки діти часто беруть емоційні підказки від батьків.
• Підкріплюйте позитивну поведінку похвалою та прихильністю протягом усієї зустрічі.

дитина грається в стоматології

Дитячий стоматолог також зробить свою роль, щоб заспокоїти вашу дитину. Дитячі стоматологи знають, що розмовляти потрібно лагідно та доброзичливо і в жодному разі не реагувати негативно на капризи чи істерику дитини. Розмова про їх улюблені теми також може розслабити вашу дитину. Заздалегідь розкажіть стоматологу про її поточну улюблену книгу чи відеогру. Це може допомогти стоматологу знайти спільну мову з вашою дитиною.

Також ви можете принести в клініку приз-нагороду вашій дитині за успішно проведене лікування і таємно передати його лікарю або асистенту.

стоматолог Михайло
Головний лікар клініки «Авіценна»

Михайло Стадницький є професійним лікарем стоматологом з 20-ти річним досвідом роботи в стоматологічній галузі. Спеціалізується на хірургії, імплантологої, пародонтології, протезуванні та загальному лікуванні.

На головну